ستاره شناسی، نجوم آماتوری، اخبار نجوم، فضا، آسمان شب،انجمن نجوم  
بازگشت   ستاره شناسی، نجوم آماتوری، اخبار نجوم، فضا، آسمان شب،انجمن نجوم > آموزش > مقالات

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما آیا در سال 2012 دنیا به پایان خواهد رسید؟
بله، بدون شک 2012 پایان زندگی در زمین است  2 28.57%
نمی دانم. این احتمال وجود دارد اما خیلی بعید است 3 42.86%
کاملاً مخالفم و این اتفاق هرگز نخواهد افتاد 2 28.57%
رأی دهندگان: 7. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 18-11-2009, 07:24 AM   #1
(کاربر تازه وارد)
 
Butterfly آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2009
نوشته ها: 1   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
0 بار در 0 پست از ایشان تشکر شده است

جعبه مدال های کاربر

Neutral  +1 score     
Girl Angel آیا سال 2012 همه چیز تموم میشود؟


یه مدتی هست که بحث تموم شدن دنیا توی اینترنت داغ شده. توی یوتیوب میشه فیلمهایی رو پیدا کرد که راجع به این واقعه صحبت میکنن و انمیشنهایی رو نشون میدن.در تاریخ قدیم (چندین سال قبل از میلاد) کسانی بودند که تونستند آینده رو پیش بینی کنن. مثلا گفتن هزار سال دیگه کسی به نام "مسیح" ظهور میکنه, 500 سال دیگه اتفاقی در روم میفته و از این قبیل چیزها که اتفاقا خیلیاشون درست از آب دراومدن. از نظر علمی وقتی کسی در مکانی زندگی کنه که گاز no2 مدام تنفس کنه, مغزش چیزهای عجیب و غریب میبینه. این اشخاص که تعدادشون به 5 تا هم نمیرسه در غاز زندگی میکردن که مدام در حال تنفس چنین گازهایی بودن. بعد از مدتی تصمیم گرفتن که افکارشون رو جایی ثبت کنن که امروز به دست ما رسیده و مارو از اتفاقاتی که 1000 سال بعد از زندگی اونها افتاده با خبر میکنه.
در فرهنگ چینی ها مانند فرهنگ ما ایرانیها فال وجود داره (مثل فال حافظ). با این تفاوت که اونا به جای اشعار از شکل استفاده میکنن. اونا 4 تا سکه دارن. اونا رو 6 بار مثل تاس پرتاب میکنن و شکلش رو روی یک ورق میکشن. بعد شکل بدست اومده رو با اشکالی که توی کتابشون وجود داره تطبیق میدن تا معنی رو پیدا کنن. شخصی به نام "ترنس مکنا" این کتاب رو بر روی یک نمودار رسم کرد و اتفاقی پی به یک الگویی در اون برد. که تمام اتفاقات مهم این قر ن و قرن گذشته در قسمت ماکسیمم نمودار قر ار دارن مثل روز 11 سپتامبر. جالب اینجاست که این نمودار در روز 21 دسامبر 2012 تموم میشه.

در تاریخ باستان روم تقویم بسیار دقیقی وجود داره که در آن زمان مردم از اون استفاده میکردن و حتی با استفاده از اون پیشگویی میکردن. اتفاقا این تقویم یاستانی هم در روز 21 دسامبر 2012 تموم میشه و ادامه نداره..

در سال 1990 برنامه نویسان برنامه کامپیوتری را توسعه دادن به نام "Web.bot".این برنامه برای توسعه دادن و افزایش سهام شرکتها بود بدین طریق که با جستجو کردن کل وب سهام اینده رو پیش بینی میکرد. اما بعد از مدتی برنامه نویسان متوجه شدن که این برنامه چیزی بیشتر از سهام رو پیش بینی مینه. این برنامه به طور نا واضح واقعه 11 سپتامبر و واقعه خاموشی کامل که در سال 2003 در آمریکای شمالی رخ داد رو پیشبینی کرد. بر طبق این برنامه سال 2012 همه چیز نابود میشه و از هم متلاشی میشه.

ناسا موفق به کشف سیاره ای شده به نام "Nibiru" که در یک مدار عظیم به دور منطومه شمسی میچرخه و اندازش یک چهارم زمینه. این سیاره در 21 دسامبر سال 2012 با زمین برخورد میکنه و یک انفجار عظیم به وجود میاره. به طوری که در تمام دنیا آبهای اقیانوسها باعث خرابی کامل میشن(Tsunami) و زمین لرزه ای بسیار عظیم همه چیز رو در هم میکوبه و حیات روی زمین به پایان میرسه.

نظریه دیگری هست که راجع به جا به جا شدن قطبهای شمالی و جنوبی زمین صحبت میکنه (Polar Shift). این نظریه که به طور علمی ثابت شده (انیشتین) بیان میکنه که حدودا در هر 25000 سال قطبهای مثبت و منفی زمین در طی چند روز جابه جا میشن و زمین زندگی جدیدی رو شروع میکنه. بر طبق این نظریه زمین در دسامبر 2012 این واقعه را بعد 25000 سال دوباره تجربه میکنه, 2/3 حیات از بین میره و زمین با شکلی جدید و با 1/3 حیات باقیمانده زندگی و دوران جدیدی رو شروع میکنه.
Butterfly آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 20-04-2010, 01:24 AM   #2
(کاربر تازه وارد)
 
Aria آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
محل سکونت: هر کجا هستم باشم آسمان...
نوشته ها: 7   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
1 بار در ا پست از ایشان تشکر شده است.
Neutral  -1 score     
پیش فرض

درود

دوست گرامی بیاید قرار بگذاریم تو این سایت نو پا مطالبی رو بگذاریم که پشتوانه علمی دارن نه تخیلی
این بحث 2012 تنها جایی ک مخاطب نداره مجامع علمی هست.
این چیزایی که گفتین تو تمامه سایتها هست ولی شما بهتره با آگاهی بیشتر بهش نگاه کنی.
مثلا قطب مغناطیسی زمین هر سال حدود 20 کیلومتر جابجا میشه نه اینکه یهویی برگرده آخه هر چیزی یه قاعده یی داره یا اون سیاره خیالی که نه کسی دیده نه رصد شده فقط سال 1995 یکی شب خوابیده صبح بیدار شده یه تز داده.
آخه می خوام بدونم تو این همه سال خطر برخورد اجرام با زمین وجود داشته کسی چیزی نگفته حالا یهو مهم شده که یه جرمی به اون بزرگی از اون دور دورا بیاد از جاذبه سیارات گازی بگذره صاف بخوره تو زمین و ما نه میدونیم کجاست نه چه شکلی هست.
بیاین کمی با این قضایا علمی تر برخورد کنیم دوره خرافات و فال گیری و پیش گویی گذشته
Aria آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 20-04-2010, 07:06 PM   #3
(کاربر تازه وارد)
 
siavash آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
نوشته ها: 9   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
0 بار در 0 پست از ایشان تشکر شده است
Neutral  +1 score     
58 2012

سلام . آریا جان من بر خلاف شما فکر می کنم که این موضوع نه تنها موضوع کم اهمیتی نیست بلکه فوق العاده هم مهمه. حقیقت اینه که همیشه میگیم نه، نمیشه، امکانش نیست ، و...
ولی آخه بر چه مبنایی اینو میگیم؟ نابودی حیات روی زمین اصلاً چیز عجیبی و دور از ذهنی نیست. ما بر چه مبنایی می گیم که این موضوع غیر ممکنه؟ ناسا؟ چند نکته ای که شما به اون اشاره کردید در یکی از تحلیل های ناسا به اون اشاره شده بود. ولی خب از کجا معلوم که ناسا همه چیز رو بیان میکنه؟ اصلاً این یه موضوع 100% روشنه که اگه این اتفاق حقیقت داشته باشه و سران همه دولت ها هم از اون خبردار بشن، بازهم عقل حکم می کنه که اونو نفی کنند و بگن چنین چیزی محاله و خنده داره و کلی همه واسش دلیل ردیف کنند. بیان چنین موضوعی باعث وحشت جهانی و به هم ریختن کل دنیا از همین الان میشه.
من در این رابطه تحقیقات زیادی کردم. نمی گم که شما اشتباه می گید ولی 100% باهاتون مخالفم. در ضمن هزاران و میلیون ها دلیل متفاوت دیگه به غیر از برخورد یه جسم آسمانی به زمین می تونه باعث از بین رفتن حیات روی کره زمین بشه.
siavash آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 21-04-2010, 11:08 AM   #4
(کاربر تازه وارد)
 
Aria آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
محل سکونت: هر کجا هستم باشم آسمان...
نوشته ها: 7   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
1 بار در ا پست از ایشان تشکر شده است.
Neutral  +1 score     
پیش فرض

درود
بله شما درست میگین و این اتفاق یعنی برخورد یه جسم با زمین چیزه عجیبی نیست ولی به این راحتی قابل پیش بینی نیست
همیشه این احتمال وجود داشته و کسی هم این جور راجع بهش فکر نمی کرده و اولویت اصلی نبوده
حالا بقیه چیزایی که میگن که جایه خود داره بیشتر شبیه افسانه های تخیلی هست نه نظریه علمی.
نمی دونم چرا بعضی از ما دوست داریم فکر نکنیم ؟
این موضوع فقط یه ژانر تبلیغاتی بود واسه فروش فیلمایی که ساخته بودن که به کمک مردم به آرزو شون رسیدن و میلیارد ها دلار فروش کردن. احتمالا می خوان این 2 سال باقی مونده رو با پولها خوش بگذرونن
این بحث یه موضوع علمی هست نه سیاسی و بهتره به صورت علمی باهاش برخورد بشه.
اینکه خطراتی زمین رو تهدید میکنه ارتباطی با این خیالپردازی و پیشگویی ها نداره. این ناشی از اینه که ما همش به دنبال پایان دنیا و آخرت هستیم در صورتی که منظومه شمسی که خوبه اگه کل کهکشان هم یهو نابود بشه خللی در کائنات ایجاد نمیشه.
بحث منم درمورد این پیش گویی هست نه از بین رفتن حیات. خودم اگه دوست داری کلی دلیل واست می یارم که امکان برخورد اجرام آسمانی وجود داره ولی این بحث ارتباطی با افسانه 2012 نداره
ما بهتر سعی کنیم افکار واقعی و علمی داشته باشیم تا کسی نتونه به ما دروغ بگه
Aria آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 21-04-2010, 02:10 PM   #5
(کاربر تازه وارد)
 
siavash آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
نوشته ها: 9   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
0 بار در 0 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Nuke جهان هستی

خب این دقیقاً حرف منه. اما موضوع سال 2012 مربوط به خیلی سالها قبل از ساخت فیلم این جریان میشه. من خودم حدوداً 5 سال قبل از خبردار شدن از ساخت فیلم 2012 راجع به این سال می دونستم و توی اینترنت و سایر مراجع علمی به دنبال کسب اطلاعات در این رابطه بودم. و چند سال بعد وقتی از فیلم خبردار شدم خیلی تعجب کردم! الان چند وقتی میشه که این موضوع چون کمی عمومی شده، و علت اصلی اونم شاید بشه همین فیلم گفت خیلی سروصدا کرده. ولی از جریان این فیلم که بگذریم (که البته جلوه های ویژه خوبی داشت ولی داستانش فوق العاده مسخره بود و شخصاً معتقدم اگر سال 2012 ی باشه هیچ موجود زنده ای دیگه باقی نخواهد ماند...) تاریخچه این سال به هزاران سال قبل برمیگرده. و البته مقایسه این سال با سال 2000 هم موضوع مسخره ای چون اون جریان کلاً فرق داشت و راجع به یه چیز دیگه حرف می زد.
یه چیز دیگه هم اینه که من خودم کلاً به فال و پیشگویی و خیلی از این مسائل و (استغفرالله) ... اعتقادی ندارم، ولی رد همه مسائل ماورای علم فعلی هم خیلی مسخره اس. شما نمی تونید بگید که همه اینا الکیه، خیلی هاش کاسبیه قبول ، ولی همیشه علومی در این راستا ها هست که برای ما و اکثراً همه ما که در زندگی عادی با اون برخورد نداشتیم قابل قبول نیست. عده ای کمی که باهاش برخورد داشتن یا نمیگن یا اگه بگن به طور طبیعی قابل باور نیست.
خلاصه کلام اینکه من خودم از خدامه که سال 2012 کنار ساحل ماداگاسکار پپسی بزنم و آفتاب بگیرم و همه چی خوب باشه ،ولی دلایل علمی که به اصطلاح الان داره اعلام میشه هم همچین کامل نیست و نمی تونم بگم نه پس همه بقیه حرف ها اشتباست!!! چه بسا خود دنیا هم یه همینجور چیزیه که قابل تعریف نیست حالا هرچقدر بقیه بیان راجع بهش بگن نمی دونم فرمولش اینه و ....
siavash آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 22-04-2010, 12:29 PM   #6
(کاربر تازه وارد)
 
Aria آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
محل سکونت: هر کجا هستم باشم آسمان...
نوشته ها: 7   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
1 بار در ا پست از ایشان تشکر شده است.
Not Ranked  0 score     
پیش فرض

درود
بله درسته زمین رو خطرات زیادی تهدید میکنه
ما هم همیشه در این مورد تو کلاس بحث میکنیم از برخورد اجرام سماوی گرفته که بخاطر گذر منظومه شمسی از مناطق پر جرم کهکشان ناشی میشه که تقریبا هر 30 میلیون سال یکبار اتفاق می افته ، همینطور گرم شدن زمین ، چرخش تدریجی قطبین مغناطیسی و...
اما این ها همیشه بوده و کسی به این صورت باهاش برخورد نمی کرده حتی ارتش آمریکا سیستم شناسایی اجرام رو داره که احتمال برخورد رو بررسی میکنن ولی اینکه ما بیایم زندگی مون رو تعطیل کنیم که هاااااااااااای سال 2012 دنیا تموم میشه وااااااااااااای اینجوررررری آآآآآآآآآآآآآآی اونجوری خیلی مسخرست.
شما که تو اینترنت سالیان سال گشت میزنی ( به قول خودت) باید بدونی که این مسئله 2012 از کجا شروع شد.
همون موقعی که در مورد فعالیتهای خورشید اعلام کردن که سال 2012 اوج فعالیتهای خورشیدی هست و احتمال داره در سیستم برق رسانی خللی ایجاد بشه.
بعد از این این دکان باز شدبه قول یه بنده خدایی باز کن دکان که وقت پول چاپی است
مردم ما هم که آماده ی چیزایی هستند که هم عجیب باشه هم غیر منطقی هم تخیلی بعدشم بگیم چون نیدونیم حتما عقلمون نمیرسه در نتیجه هر چیزه مسخره ای رو به عنوان اینکه عقل نمیرسه قبول میکنیم.
اگه نمی دونیم بگیم نمیدونیم چرا با افسانه و تخیلات کل چیزایی رو که تا الان داشتیم ببریم زیر سوال؟
یعنی کل علوم و نظم و محاسبات کشک یکی بیاد بگه سال چند این میخوره به اون . چرا؟ محض اراااااااااا
Aria آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 24-04-2010, 03:12 PM   #7
(کاربر تازه وارد)
 
siavash آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
نوشته ها: 9   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
0 بار در 0 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Question 2012

خوب به نظر می رسه که ما 2 تا از اونجایی که دیدگاه های متفاوتی به این موضوع داریم ، هرچقدر هم سر این موضوع بحث کنیم بازم فرقی نخواهد داشت. بنابراین به Admin ایمیل زدم و تقاضا کردم که در صورت امکان یه نظرسنجی به این بخش اضافه کنه تا ببینیم دیگران در رابطه با این موضوع چه نظری دارند ( راستش همیشه برام جالب بوده که بدونم )... و شاید بهتر باشه تا کمی علمی تر در این رابطه برخورد کنیم و مدارک و شواهدی که در رابطه با این سال ارائه شده رو بنویسم. به هر حال نظر شخصی ما نمی تونه ملاکی برای درستی یا اشتباه بودن فرضیه سال 2012 باشه .
siavash آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 26-04-2010, 12:16 AM   #8
(کاربر معمولی)
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
نوشته ها: 18   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
0 بار در 0 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Space 2012 - End of the Days

من توی یه سری از سایت های مختلف مقالات گوناگون و نظرات متفاوتی در این زمینه دیدم که بد نیست تا همه اونا رو یه جا جمع کنیم و به شکل دقیق تری برسی کنیم. بنابراین بعضی هاشون رو اینجا ارسال می کنم.
جالب اینجاست که به نقل از مقالات برخی از این سایتها، مراکز معتبر جهانی هم از وقوع برخی حوادث در 2012 چیزایی گفتند ولی اکثراً اعلام داشتند که تا اون حد نیست که خطرناک باشه.
maryam64 آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 26-04-2010, 12:27 AM   #9
(کاربر معمولی)
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
نوشته ها: 18   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
0 بار در 0 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Beat Up پایان دنیا در سال 2012 ؟

ظاهرا، دنیا در 21 دسامبر سال 2012 به پایان می رسد! بله، درست متوجه شدید! یا حداقل بخش بزرگی از نوع بشری نابود خواهند شد! دیگر برای شغل آینده ی خود برنامه ریزی نکنید! بدنبال خرید خانه نباشید، و در عوض، چند سال آخر زندگی تان را هرآنطور که می خواهید بگذرانید. اکنون شما 4 سال فرصت دارید که از زندگی لذت ببرید... قبل از پایان دنیا!

خُب این سخنان عجیب و غریب چیست؟ تا بحال ما از این پیش گویی ها زیاد شنیده ایم، ولی هنوز اینجاییم و سیاره مان هنوز سرجایش است. چرا این سال 2012 اینقدر مهم شده است؟ این اخبار در تمام دنیا در حال پخش شدن است. (مثلا: در روزنامه اعتماد شماره 1300 یا پایگاه خبری تقریب)واقعیت این است که تقویم مایا در سال 2012 به پایان می رسد، به همین دلیل مایاها به دنبال هر دلیل مذهبی، علمی، اخترگویانه و تاریخی می گردند تا بیابند که چرا این تقویم می گوید که جهان رو به پایان است. رسالت مایایی کسب قدرتی است که بتواند مردم را در تمام جوامع نگران کند.
متآسفانه من برای تمامی معتقدین به این تقویم خبرهای بدی دارم! هیچ رستاخیز عظیمی در 2012 روی نخواهد داد، ولی چرا؟


تقویم مایایی
تقویم مایا چیست؟ این تقویم توسط تمدنی پیشرفته به نام مایاها در حدود 250 تا 900 میلادی بوجود آمده است. شواهد مربوط به امپراطوری مایا به قسمتهای جنوبی مکزیک تا گواتمالا و اِل سالوادور می رسد.
منطقه ی حضور مایاها
مردمی که در جامعه ی مایایی ساکن بودند، مهارت پیشرفته ای در نوشتن داشتند و در ساختن شهرها و مدنیت توانایی عجیبی پیدا کرده بودند. مایایی ها احتمالا بخاطر اهرام و ساختمانهای بزرگ دیگری که ساخته اند معروف شده اند.
اهرام تمدن مایا
مردم مایا در فرهنگ امریکای مرکزی تأثیر زیادی داشته اند، نه فقط از طریق تمدن خویش، بلکه با جوامع بومی که در این منطقه تشکیل داده اند. در حال حاضر هنوز شمار زیادی از مایاها هنوز زنده اند و سنن باستانی خود را ادامه می دهند
مایایی ها از تقویم های مختلفی استفاده می کردند و زمان را بعنوان گردش هایی روحانی درنظر می گرفتند. ازآنجایی که این تقویمها استفاده های عملی زیادی داشتند، مثل: کاربردهای اجتماعی، کشاورزی، اقتصادی و... ، به عنصر مذهبی قوی ای تبدیل شده بودند. این کاملا با تقویم میلادی جدید متباین است که تنها دارای معانی اجتماعی و اقتصادی است.

بیشتر تقویمهای مایایی کوتاه بودند. تقویم تزولکئین (Tzolk"in) در 250 روز تمام می شد و تقویم هاآب (Ha"ab) طول سال را 365 روز درنظر می گیرد. مایایی ها این دو تقویم را با هم ترکیب کردند تا تقویمی به نام «گرد تقویم» (Calandar Round) تهیه نمودند: که برابر است با یک چرخه از 52 هاآب (تقریبا 52 سال که برابر طول تقریبی یک نسل است.) درون یک گرد تقویم چرخه های 13 و 20 روزه وجود دارد. واضح است که این سیستم تنها زمانی استفاده می شود که 52 سال را 18980 روز واحد در نظر بگیریم. بعلاوه ی این سیستمها، مایایی ها چرخه ای داشتند به نام «چرخه ی زهره». ایشان با دقت زیاد تقویمی شکل دادند که بر اساس موقعیت زهره در آسمان شب بود. وهمچنین ممکن است که آنها تقویمهای مشابهی برای سیارات دیگر هم داشته اند.

تقویم مایایی
با استفاده از گرد تقویم هیچ گاه نمی توان سالی قدیمی تر از 52 سال را مشخص کرد! پس چگونه می توان تاریخ های طولانی را با استفاده از تقویم مایایی ها تعیین نمود؟

پایان شمارش طویل= پایان دنیا؟
مایاها برای حل این مشکل روشی ابتکاری بکار بردند. در نهایت تقویم آنها از دوره ی بلندی استفاده کرد که 5126 سال دارد. این دوره بر اساس ملاحظات مذهبی، دوران قاعدگی، محاسبات ریاضی روی اعداد 13 و 20 و همچنین اساطیر اخترگویانه ایجاد شده است.تقویم مایایی
ولی این تقویم چگونه کار می کند؟
سال مبدأ در شمارش طویل مایایی در «0.0.0.0.0» آغاز می شود. هر صفر از 0-19 تغییر می کند که هرکدام نشاندهنده ی روزهای مایایی است. مثلا اولین روز از شمارش طویل به صورت 0.0.0.0.1 نوشته می شود. این عدد اضافه می شود تا روز 19. با افزوده شدن 1 روز دیگر یعنی 20 روز به صورت زیر نوشته می شود: 0.0.0.1.0 این شمارش تا 0.0.1.0.0 ادامه می یابد(حدود یک سال ) و همینطور تا 0.1.0.0.0 (حدود 20 سال) و 1.0.0.0.0 (حدود 400 سال). حالا مثلا تاریخ 2.10.12.7.1 در تقویم مایایی نشان دهنده ی تاریخ تقریبی 1012 سال و 7 ماه و 1 روز است.سه ستون نوشته شده توسط مایایی ها: ستون سمت چپ نشاندهنده ی تاریخ 8.5.16.9.9 یا 156 میلادی است.
واقعا تقویم جالبی است. ولی این تقویم با پایان جهان چه ارتباطی دارد؟ رسالت مایایی تماما بر این اساس است که هنگامی که شمارش بلند مایایی تمام شود، یک اتفاق بدی بوقوع خواهد پیوست. متخصصین مایا از هر دو عدد 13 و 20 استفاده می کنند. طبق نظر ایشان پایان این دوره می تواند در 13.0.0.0.0 روی دهد. و این تاریخ برابر با 5126 سال است. این شمارش بلند دوره در 0.0.0.0.0 آغاز شده است که مطابق 11 آگوست 3114 پیش از میلاد می شود. حالا مسأله را متوجه شدید؟ شمارش طویل دوره ی مایاها در 5126 سال بعد از این تاریخ یعنی در 21 دسامبر 2012 به پایان می رسد.

روز رستاخیز
زمانی که چیزی تمام می شود (حتی چیز بی خطری مثل یک تقویم باستانی)، مردم گمان می کنند که نهایی ترین احتمالات برای پایان تمدن روی خواهد داد. از طرف دیگر باستان شناسان و اسطوره شناسان معتقدند که مایایی ها یک عصر روشنگری را برای سال 13.0.0.0.0پیش بینی کرده اند. ولی واقعیت این است که شواهد کافی برای چنین رستاخیز عظیمی در آن روز در دست نداریم!!
تهدیدهایی برعلیه زمین و نوع بشر تا بحال مطرح شده اند: برخورد سیارکها، سیاهچاله ها، انفجارات پرتوگاما در کهکشانهای نزدیک، دوره ی یخبندان و جابجایی قطبین. ولی هیچ شاهدی برای روی دادن یکی از این اتفاقات در 2012 وجود ندارد. این اتفاقات هر زمانی می توانند روی دهند و هیچ ارتباطی با تاریخ خاصی ندارند. هر کدام از این تهدیدها نیاز به یک مقاله ی مستقل دارد که توضیح داده شود که چرا دلیلی برای روی دادن آنها وجود ندارد.نکته ی جالب این است که باستان ستاره شناسان مایایی هنوز اختلاف نظر دارند که آیا پایان تقویم در 13.0.0.0.0 است یا 20.0.0.0.0(حدود سال 8000 میلادی).

در نتیجه، این قبیل پیش بینی ها نه تنها مبنای علمی ندارد بلکه از خرافات و اعتقادات اسطوره ای اقوام باستانی ریشه گرفته است. توجه مردم جهان به این قبیل خرافات نشان دهنده ی عمق خرافه پرستی و جهل علمی نسبت به یافته های دقیق و جهانی علمی امروز است. در واقع پیشرفت علم و تکنولوژی تأثیر زیادی در سطح علمی و درک عمومی اقشار جوامع انسانی بازی نکرده است!!

اینکه چطور به نتایج عجیب و غریب یک تقویم باستانی گم نام چنین اطمینان و توجهی می شود، روحیه ی غیر علمی و نادقیق مردم تحصیل کرده ی امروز را نشان می دهد...maryam64 آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 26-04-2010, 12:35 AM   #10
(کاربر معمولی)
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
نوشته ها: 18   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
0 بار در 0 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Silver هشدار ناسا: سال ۲۰۱۲ تمام دنیا خاموش می شود

ناسا در هشداری اعلام کرد که یک توفان خورشیدی که در سال ۲۰۱۲ به زمین می رسد موجب خواهد شد که برق تمام دنیا خاموش شود.
به گزارش مهر، در هشدار ناسا و آکادمی ملی علوم آمده است که میلیونها نفر در سال ۲۰۱۲ بدون برق و در نتیجه بدون غذا و دارو خواهند ماند و تمام یخچالها، تلفنهای همراه و ماهواره ها خاموش می شوند.
از ماه دسامبر فعالیت خورشید به آهستگی روبه افزایش می رود. نیروی مغناطیسی این ستاره هر ۱۱ سال یکبار به نقطه ای می رسد که در آن پیک پدیده های فورانهای خورشیدی و پرتاب تاجهای خورشیدی بزرگ مشاهده می شود. این پدیده ها منجر به آزاد شدن میزان زیادی انرژی و تشعشعات می شود. این فورانها می تواند به زمین نیز برسد و منجر به ایجاد توفانهای ژئومغناطیسی زمین شود.

اتمسفر زمین می تواند از این برخوردها خود را مصون نگه دارد اما خسارات جدی را بر روی ساختارهای اجتماعی و اقتصادی روی زمین وارد می کند.
ستاره شناسان این پدیده ها را از سال ۱۸۵۹ رصد کرده اند. در آن زمان یک توفان ژئومغناطیسی ویژه در خطوط تلگراف اروپا و آمریکا اختلال ایجاد کرد. در ماه می ۱۹۲۱ توفان دیگری بسیاری از خطوط برق و تلفن را در دو سر اقیانوس اطلس خارج از استفاده کرد.

در گزارش ۱۳۲ صفحه ای ناسا و آکادمی ملی علوم آمده است: “انرژی برق کلید فناوری جامعه مدرن امروزی است و تمام زیرساختها و سرویسها به آن وابسته هستند. اگر توفان سال ۱۸۵۹ امروز اتفاق بیفتد به طور حتم خسارتهای اجتماعی و اقتصادی وسیعی برجای خواهد گذاشت.”
براساس گزارش نیوساینتیست، در سال ۱۹۸۹ شش میلیون نفر در کبک کانادا به مدت ۹ ساعت به سبب یک توفان ژئومغناطیسی که ۱۰ برابر ضعیف تر از توفان سال ۱۹۲۱ بود بدون برق ماندند. اگر حادثه ای مشابه آنچه که در سال ۱۹۲۱ رخ داد تکرار شود تعداد افراد بدون برق به ۱۳۰ میلیون نفر افزایش خواهد یافت و تکرار حادثه ای مشابه سال ۱۸۵۹ که بسیار قویتر از توفان ۱۹۲۱ بود دو هزار میلیارد دلار خسارت وارد خواهد کرد.

به گفته دانشمندان ناسا، پیک بعدی این توفانهای خورشیدی بین سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ خواهد بود که جامعه علمی هنوز بر سر شدت فعالیت خورشید در این دوره جدید به توافق نرسیده اند.
maryam64 آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
2012, 2012 end of the days, 2012 آخرت, 21 دسامبر 2010, فیلم 2012, فزضیه های 2012, قیامت, همه چیز درباره 2012, همه چیز راجع به 2012, پایان جهان, پایان دنیا, پایان زمین, year 2012, آیا 2012 پایان جهان است؟, آخر دنیا, آخرین روز زمین, اتفاقات 2012, اخبار 2012, تئوری های سال 2012, حوادث 2012, دانلود فیلم 2012, درباره 2012, دسامبر 2010, سال 2012


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


Aircrafts    Cooking    Friends    Politics    Do It Yourself    Baby Accessories    Deadly Animals    Health    illegal drugs    Mobile    Wellness    I think wow    Dislike    Asia    Best Quotesکپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است